Kontakt

Vi är Sveriges ledande experter på produktionsoptimering inom processindustrin. Vi arbetar med både standardiserade system och skräddarsydda lösningar för just ditt företag. Tveka inte att höra av er till någon av våra experter om ni har frågor eller funderingar så kan vi berätta mer om hur vi kan hjälpa er optimera er produktion.

Besök och godsadresser

Luleå
Timmermansgatan 16B
972 33 Luleå

Stäng

Piteå
Djupviksgatan 20
941 33 Piteå

Stäng

Sundsvall
Esplanaden 25
852 36 Sundsvall

Stäng

Uppsala
Trädgårdsgatan 5A
753 09 Uppsala

Stäng

Göteborg
Brygghuset
Theres Svenssons gata 13
417 55 Göteborg

Stäng

Kontakt

Tomas Eriksson

Vd Optimation AB

070-522 97 53

tomas.eriksson@optimation.se

Lars Lindqvist

CEO Optimation Advanced Measurements AB

070-559 48 11

lars.lindqvist@optimation.se

Britt Wikström

Ekonomichef

070-669 16 24

britt.wikstrom@optimation.se

Peter Lingman

Teknikchef

070-544 17 87

peter.lingman@optimation.se

Olle Nilsson

Marknadschef

072-210 98 53

olle.nilsson@optimation.se

Anders Pousette

070-999 10 36

anders.pousette@optimation.se

Andreas Krafft

070-593 33 44

andreas.krafft@optimation.se

August Andersson

070-875 21 45

august.andersson@optimation.se

Björn Söderlund

070-311 19 24

bjorn.soderlund@optimation.se

Carolina Hertzberg

073-802 92 58

carolina.hertzberg@optimation.se

David Ek

070-674 13 88

david.ek@optimation.se

Erik Berg

070-371 15 27

erik.berg@optimation.se

Fredrik Kälvelid

072-734 92 55

fredrik.kalvelid@optimation.se

Jan Nyström

070-671 60 10

jan.nystrom@optimation.se

Joakim Wallbing

070-340 44 86

joakim.wallbing@optimation.se

Johan Simonsson

076-869 10 50

johan.simonsson@optimation.se

Jon Jensen

073-096 95 11

jon.jensen@optimation.se

Jörgen Östling

070-688 22 15

jorgen.ostling@optimation.se

Lars Leopold Weingarten

073-020 95 06

lars.leopold.weingarten@optimation.se

Lena Modin

073-079 30 04

lena.modin@optimation.se

Magnus Aråker

070-211 07 75

magnus.araker@optimation.se

Mikael Sjulgård

070-538 42 93

mikael.sjulgard@optimation.se

Petter Asplund

070-510 04 02

petter.asplund@optimation.se

Richard Nordenskjöld

070-548 10 57

richard.nordenskjold@optimation.se

Roger Ivaska

070-616 82 78

roger.ivaska@optimation.se

Stefan Björklund

070-605 82 76

stefan.bjorklund@optimation.se

Tobias Andersson

073-044 25 77

tobias.andersson@optimation.se

Viktoria Lönn

073-645 27 86

viktoria.lonn@optimation.se

Veteraner

Stefan Rönnbäck

Ph.D

070-371 09 13

stefan.ronnback@optimation.se

Urban Holmdahl

070-696 21 30

urban.holmdahl@optimation.se

Fakturering

Optimation AB
Box 27
941 21 Piteå

economy@optimation.se
Org.nr: 556620-9879

 

Optimation Advanced Measurements AB
Box 27
941 21 Piteå

economy.am@optimation.se
Org.nr: 556644-4229